Our Team

A leader is one who knows the way, goes the way, and shows the way.

Our Senior Pastor

Pastor Iulian Costea

Pastorul Iulian Costea, s-a mutat in Atlanta impreuna cu familia in 2017, cand a preluat si slujba de Pastor Senior la Philadelphia Romanian Church. Este casatorit cu Felicia din anul 1999 si impreuna au 3 copii, Miriam, Lucas si Jaydon. Pentru pastorul Iulian, investitia in oameni si mentinerea unui climat de armonie in Biserica sunt prioritati.

(404) 640-8889
pastor@prcatlanta.com

Nicolae Cuzman

Pastor

Pastor Illie Recalo

Pastor

Pastor Vasile Strimbu

Pastor

Pastor Octavian Mocan

Pastor

Pastor Vasile Filimon

Pastor

Pastor Mihai Corduneanu

Pastor

Deacon Johnny Costea

Youth Ministry Director

Deacon Gabriel Rus

Men's Ministry Coordinator

Deacon Mihai Melniciuc

Family Ministries

Deacon Ovidiu Rogojan

Missions Director

Deacon Alex Tiriteu

PRC Kids Director

Viorel Nicolai

Treasurer
viorel.nicolai@prcatlanta.com

Sorin Aldea

Administrator
sorin.aldea@prcatlanta.com

Dorin Matei

Media Coordinator
dorin.matei@prcatlanta.com

Gabi Rafai

Worship Ministry Coordinator
gabi.rafai@prcatlanta.com

Deacon Marian Ene

Secretary Assistant
marian.ene@prcatlanta.com

Teodor Tiriteu

Treasurer Assistant
teodor.tiriteu@prcatlanta.com

Johnny Groza

Secretary
johnny.groza@prcatlanta.com

Alex Petrut

B3 Project Coordinator
alex.petrut@prcatlanta.com

Vasile Turcin

Member
vasile.turcin@prcatlanta.com

Adrian Nicolai

Marketing Coordinator
adi.nicolai@prcatlanta.com

Alex Nicolai

Communications Director
alex.nicolai@prcatlanta.com

Alex Petrut

B3 Project Coordinator
alex.petrut@prcatlanta.com

Angela Albul

Youth Choir Director
angela.albul@prcatlanta.com

Ben Stanciu

Young Adult Ministry Leader
ben.stanciu@prcatlanta.com

Camy Herman

Projection Manager
camy.herman@prcatlanta.com

Deacon Alex Tiriteu

PRC Kids Director
alex.tiriteu@prcatlanta.com

Deacon Daniel Corduneanu

Security & Usher Coordinator
daniel.corduneanu@prcatlanta.com

Deacon Gabriel Rus

Men's Ministry Coordinator
gabriel.rus@prcatlanta.com

Deacon Johnny Costea

Youth Ministry Director
johnny.costea@prcatlanta.com

Deacon Ovidiu Rogojan

Missions Director
ovidiu.rogojan@prcatlanta.com

Edith Tiriteu

PRC Kids Director
edith.tiriteu@prcatlanta.com

Elena Bancos

Janitorial Services

Estera Groza

Stage Designer

Felicia Costea

Women's Ministry
felicia.costea@prcatlanta.com

Gabi Rafai

Worship Ministry Coordinator
gabi.rafai@prcatlanta.com

Iulia Filimon

Youth Choir Director
iulia.filimon@prcatlanta.com

Julien Nicolai

Student Ministry Leader
julien.nicolai@prcatlanta.com

Larry Pamfile

Choir Director
larry.pamfile@prcatlanta.com

Pastor Gavril Costea

Ekklesia Bible College

Rebekah Morosan

Children's Choir Director
rebekah.morosan@prcatlanta.com

Remus Morosan

Music Director
remus.morosan@prcatlanta.com

Sam Rostas

Kitchen & Hospitality Coordinator
sam.rostas@prcatlanta.com

Serge Herman

Media Director
serge.herman@prcatlanta.com

Stefan Negoita

Printing Services Administrator
stefan.negoita@prcatlanta.com

Vasile Pop

Band Director
vasile.pop@prcatlanta.com

Deacon Dan Purcea

Deacon

Deacon Daniel Corduneanu

Security & Usher Coordinator

Deacon Marian Ene

Secretary Assistant

Deacon Mircea Lazurca

Deacon

Deacon Traian Strambu

Deacon

Pastor Gavril Costea

Ekklesia Bible College

Pastor George Petre

Pastor