Our Team

A leader is one who knows the way, goes the way, and shows the way.

Our Senior Pastor

Pastor Iulian Costea

Pastorul Iulian Costea, s-a mutat in Atlanta impreuna cu familia in 2017, cand a preluat si slujba de Pastor Senior la Philadelphia Romanian Church. Este casatorit cu Felicia din anul 1999 si impreuna au 3 copii, Miriam, Lucas si Jaydon. Pentru pastorul Iulian, investitia in oameni si mentinerea unui climat de armonie in Biserica sunt prioritati.

Phone: (404) 640-8889
Email: pastor@prcatlanta.com

Our Pastoral Body

Pastor Vasile Strimbu

Pastor

Pastor Nicolae Cuzman

Pastor

Pastor Vasile Filimon

Pastor

Pastor Mihai Corduneanu

Pastor

Pastor Octavian Mocan

Pastor

Pastor Ilie Recalo

Pastor

Deacon Mihai Melniciuc

Family Ministries
mihai.melniciuc@prcatlanta.com

Deacon Ovidiu Rogojan

Missions Director
ovidiu.rogojan@prcatlanta.com

Deacon Gabriel Rus

Men's Ministry
gabriel.rus@prcatlanta.com

Deacon Alex Tiriteu

Sunday School Director
alex.tiriteu@prcatlanta.com

Deacon Johnny Costea

Youth Ministry Director
johnny.costea@prcatlanta.com

Our Committee

Adrian Ticarat

Secretary
adrian.ticarat@prcatlanta.com

Viorel Nicolai

Treasurer
viorel.nicolai@prcatlanta.com

Sorin Aldea

Administrator
sorin.aldea@prcatlanta.com

Dorin Matei

Media Coordinator
dorin.matei@prcatlanta.com

Gabi Rafai

Music Ministry Director
gabi.rafai@prcatlanta.com

Marian Ene

Secretary Assistant
marian.ene@prcatlanta.com

Teodor Tiriteu

Treasurer Assistant
teodor.tiriteu@prcatlanta.com

Samuel Oprea

Administrator Assistant/B3 Coordinator
sam.oprea@prcatlanta.com

Alex Petrut

B3 Associate Coordinator
alex.petrut@prcatlanta.com

Vasile Turcin

Member
vasile.turcin@prcatlanta.com

Our Ministries and Departments

Angela Albul

Youth Choir Director
angela.albul@prcatlanta.com

Daniela Bota

Girl's Ministry Coordinator
daniela.bota@prcatlanta.com

Deacon Daniel Corduneanu

Security & Usher Coordinator
daniel.corduneanu@prcatlanta.com

Felicia Costea

Women's Ministry
felicia.costea@prcatlanta.com

Gavril Costea

Ekklesia Bible College

Deacon Johnny Costea

Youth Ministry Director
johnny.costea@prcatlanta.com

Iulia Filimon

Youth Choir Director
iulia.filimon@prcatlanta.com

Camy Herman

Projection Manager
camy.herman@prcatlanta.com

Serge Herman

Media Director
serge.herman@prcatlanta.com

Stefan Negoita

Printing Services Administrator
stefan.negoita@prcatlanta.com

Alex Nicolai

Communications Director
alex.nicolai@prcatlanta.com

Julien Nicolai

Student Ministry Youth Leader
julien.nicolai@prcatlanta.com

Larry Pamfile

Choir Director
larry.pamfile@prcatlanta.com

Vasile Pop

Band Director
vasile.pop@prcatlanta.com

Gabi Rafai

Worship Ministry Director
gabi.rafai@prcatlanta.com

Ovidiu Rogojan

Missions Director
ovidiu.rogojan@prcatlanta.com

Sam Rostas

Kitchen & Hospitality Coordinator
sam.rostas@prcatlanta.com

Deacon Alex Tiriteu

PRC Kids Director
alex.tiriteu@prcatlanta.com

Edith Tiriteu

PRC Kids Director
edith.tiriteu@prcatlanta.com

Ben Stanciu

Young Adults Coordinator
ben.stanciu@prcatlanta.com